Вісім років агресії Росії проти України
опубліковано 21 лютого 2022 року о 15:39

Заява МЗС України до 8-их роковин початку збройної агресії Росії проти України:

8 років тому Російська Федерація розпочала збройне вторгнення на суверенну територію України – Автономну Республіку Крим та місто Севастополь.

Агресія РФ проти України продовжилась на території Донецької та Луганської областей, у Чорному та Азовському морях і Керченській протоці.

З 2014 року розв’язаний Росією збройний конфлікт забрав життя близько 14 тисяч осіб, ще щонайменше 30 тисяч поранені, включно з цивільними особами, понад 1,5 мільйона осіб були змушені покинути свої домівки в Криму та на Донбасі, рятуючись від окупації на контрольованій Урядом України території.

Перша з часів Другої світової війни спроба забрати частину території сусідньої держави силою стала ударом по світовій безпеці, заснованій на міжнародному праві, у тому числі повазі до міжнародно визнаних кордонів суверенних держав.

Тимчасова окупація та спроба анексії українських територій перетворили їх у зони безпрецедентного порушення прав людини і основних свобод. Системного переслідування зазнають всі незгодні з окупацією. Росією застосовується утиски за ознакою етнічної та релігійної приналежності громади українців та кримських татар у тимчасово окупованому Криму.

Незважаючи на всі зусилля України та міжнародної спільноти з мирного врегулювання створеного Росією конфлікту, агресія РФ лише розширюється.

Нещодавнє безпрецедентне нарощування російських військ біля кордону України, в тимчасово окупованому Криму та в Білорусі стало не лише елементом тиску на Україну, але і частиною шантажу, спрямованого на подальший підрив архітектури безпеки в Європі, норм і принципів міжнародного права.

Триває використання всіх можливих інструментів триваючої агресії Росії проти України. Так, під приводом військово-морських навчань Російська Федерація блокує значні частини Чорного та Азовського морів і Керченську протоку, перекриваючи безпечні та усталені шляхи морської торгівлі, що ведуть до українських портів. Останнім прикладом такої поведінки стали перекриття 13-19 лютого.

Тривають періодичні атаки у кіберпросторі.

Державі-агресору не вдалося досягти ключової мети – зруйнувати єдність України та підірвати непохитність міжнародної коаліції на підтримку України.

Ми і далі залишаємось відданими врегулюванню цього збройного конфлікту політико-дипломатичними методами в рамках існуючих переговорних форматів, а також із залученням міжнародних організацій, задля відновлення та розбудови миру.

Ми створюємо пояс безпеки та процвітання, реалізуючи стратегію малих альянсів як елемент проактивної зовнішньої політики України. Так з’явилися Люблінський трикутник з Польщею і Литвою, Квадрига з Туреччиною, Асоційоване тріо з Грузією і Молдовою, альянс Україна-Польща-Велика Британія.

Разом з 46 нашими іноземними партнерами та міжнародними організаціями ми заснували Міжнародну Кримську платформу – новий формат з мирної деокупації Криму, і розвиваємо його як фактор стримування російських геополітичних та військових амбіцій, підтримки стабільності у ширшому Чорноморському регіоні.

Висловлюємо вдячність державам, які надають нам політичну та практичну підтримку з метою зміцнення оборонної стійкості України та закликаємо до подальшої активізації двостороннього військово-технічного співробітництва з цією метою.

Росія має піти на деескалацію, вивести свої військові сили з суверенної території України та припинити дестабілізацію міжнародної безпекової ситуації.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux