А ми продовжуємо подорожувати Рівненським районом.
Перші відомості про Новомалин датуються кінцем ХІV століття. Поселення тоді називалось Глухні (або Глухи).
У 1392 році польський король Владислав Ягайло подарував ці землі литовському князю Свидригайлу. Князь побудував тут замок, який згодом подарував своєму підданому шляхтичу Оліферу Єло-Малинському.
У 1590 році Вацлав Єло-Малинський отримав королівський дозвіл на перетворення села у місто, яке назвав Новим Малином. Тоді ж замок значно укріплюється: твердиню оточувало п'ять наріжних башт, які з'єднувались мурами з бійницями. Всередині були склепінчасті каземати з підземними ходами, а зовні замок оточували вали з ровом, який наповнювався водою.
У XVIII столітті житлові приміщення перебудовуються на бароковий палац, а на основі однієї з башт зводиться родинна каплиця.
Рід Малинських володів замком не одне століття, аж поки у кінці XVIII століття маєток перейшов до родини Сосновських.
Томаш Оскар Сосновський, один з власників маєтку, був всесвітньо відомим скульптором. В його часи тут з'явилася значна кількість скульптур, які прикрасили палац і каплицю.
Новомалинський маєток вважався одним з найбагатших на Волині. Тут зберігалася величезна кількість мистецьких цінностей. Також була велика бібліотека з унікальними творами.
У роки Першої світової війни маєток сильно постраждав, а цінності були розграбовані більшовиками у 1917 році.
У міжвоєнний час Кароль Довгалло, власник маєтку, відновив резиденцію у довоєнному вигляді, але розграбоване майно було безповоротно втрачено.
Зруйновано замок було восени 1943 року, коли на німецьку залогу, що перебувала в твердині, напали партизани. З тих пір резиденція стоїть у руїні.
Подорожуючи неперевершеною Острожчиною, ви доторкнетеся до минувшини цього краю, відчуєте атмосферу величі та поринете у буремні перипетії, які століттями творилися на цих землях.
Більше інформації за посиланням:
https://rivne.travel/locations/novomalinskij-zamok
https://www.ostroh-rada.gov.ua/tourist-locations-community.html