У темні часи особливо видно світлих людей! Війна розкрила у кожному з нас, ким ми є. 24 лютого під військоматами стояли кілометрові черги бажаючих стати на захист України, а хто не пішов у ЗСУ - став активно волонтерита та допомагати армії та постраждалим від війни.
Не змогли стояти осторонь і жителі с.Бронне Малинської сільської ради. З перших днів повномасштабної війни, село об’єдналося та по сьогоднішній день активно працює на Перемогу. Осередком волонтерської роботи є Броннівська публічно-шкільна бібліотека на чолі з її завідувачкою Людмилою Чміль. Так, на базі закладу був створений пункт збору та видачі гуманітарної допомоги. З перших днів війни волонтери тут готували вареники, налисники, пироги, тушкованки, випікали хліб та інші смаколики.
Коли настало літо та спека і довезти продукти свіжими до військових стало неможливим, господині вигадали нову справу – суп «Газова атака», до складу якого увійшли сушені продукти для швидкого приготування горохового супу. Також господині виготовляють на фронт лікарські чаї з рослин і ягід, консервують огірки та помідори. У кожний гуманітарний вантаж для військових бронничани кладуть дитячі патріотичні малюнки зі словами підтримки.
Для своєчасної доставки волонтерської допомоги налагоджені зв’язки з релігійними громадами, які займаються перевезенням зібраної продукції та речей, найчастіше співпрацюють з військовим капеланом, отцем Назарієм Момотюком. Варто зауважити, що пані Людмила створила і веде сільський Viber-чат та координує волонтерську роботу, займається логістикою гуманітарної допомоги.
Ще однією корисною для ЗСУ справою, якою тут займаються – заготівля стрічок для маскувальних сіток, які передаються у волонтерські штаби міста Березне та міста Рівне.
У Бронному допомагають тут не лише захисникам, а й внутрішньо переміщеним особам. В селі вони отримують гуманітарну допомогу (продукти харчування, предмети гігієни, одяг). Часто переселенці і самі долучаються до волонтерської діяльності та активно допомагають місцевим.
Сільська бібліотека також стала пунктом інформаційно-адміністративної допомоги для внутрішньо переміщених осіб, де консультують, як подати заявку на грошову допомогу у рамках програми «єПідтримка» та в «Дії».
Тут для внутрішньо переміщених осіб організували зустріч із мобільною бригадою Всеукраїнської фундації громадського здоров'я, міжнародної організації UNICEF.
А нещодавно для підтримки ЗСУ в селі провели благодійний захід «Разом до перемоги», де зібрали 37 тисяч гривень.
Волонтери з Бронного найбільшою нагородою за працю вважають регулярні телефонні дзвінки та повідомлення від захисників, де вони завжди дякують та радіють тому, що в них є такий надійний тил!
За матеріалами Малинської сільської ради