Сьогодні під час селекторної наради під керівництвом заступника голови Рівненської облдержадміністрації Людмили Шатковської обговорили питання реалізації на Рівненщині пілотного проєкту щодо впровадження та організації роботи програмного забезпечення Єдина інформаційна система соціальної сфери (ЄІССС).
До наради від Рівненського району у форматі відеозвʼязку долучилися голова Рівненської райдержадміністрації Олександр Коваль, заступник голови Рівненської райдержадміністрації Юрій Козачек та начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Вадим Максютинський.
Як і було заплановано, що з 1 лютого 2022 року, розпочато дослідно-промислову експлуатацію Єдиної інформаційної системи соціальної сфери в Житомирській та Рівненській областях.
За інформацією Мінсоцполітики, впродовж чотирьох днів працівниками органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування з питань соціального захисту населення двох областей, Рівненщини та Житомирщини, було оформлено 471 заяву на соціальні допомоги. До нової системи було підключено 1074 нових користувачів та 207 нових адміністраторів.
За результати першого тижня дослідно-промислової експлуатації у Рівненському районі працівники соціальної сфери підключилися на 100% до програмного комплексу ЄІССС та налагоджується організація роботи у даному програмному коплексі. Наразі, працівники сфери соціального захисту Рівненщини працюють паралельно у двох системах, як в ЄІССС, так і в старій системі.
За даними Мінсоцполітики, наразі до ЄІССС вже включено 6 допомог:
Вже до кінця року через систему планується проводити 34 види соціальних виплат.
Також очікується, що ЄІССС забезпечить повну верифікацію соціальних виплат, дозволить уникнути існування "двійників" та "мертвих душ" у централізованій системі шляхом здійснення перевірки достовірності даних, поданих заявником ще на стадії опрацювання заяви. Разом з запровадженням електронного документообігу це може дозволити заощадити ще мінімум 5 млрд грн на рік.
Довідково: Єдина інформаційна система соціальної сфери (ЄІССС) надасть можливість кожному громадянину, який потребує соціальної підтримки, швидко отримати будь-який вид допомоги через фронт-офіс у територіальній громаді та ЦНАПі, або через електронні сервіси Порталу «Дія». Основою ЄІССС є Єдиний соціальний реєстр (ЄСР), в якому сконцентрована інформація про кожного, хто має право, отримує чи колись отримував будь-який вид державної соціальної підтримки.