У найкращу пору року українці відзначають давнє слов'янське свято із самобутніми традиціями – Івана Купала. Є люди, які святкують його так само, як це робили наші пращури не одну сотню років назад, купаючись у водоймах, розпалюючи великі вогнища та пускаючи на воду вінки. Відомий дослідник української культури та звичаїв Олекса Воропай писав, що в переддень Івана Купала молодь прибирала у селі: на одну велику купу зносилися поламані предмети вжитку, а на іншу купу скошену кропиву. Таким чином відбувалася своєрідна толока та колективне прибирання у селі. На вечір підпалювали багаття з непотрібних та поламаних предметів (які були дерев’яними) і молодь стрибала через нього, що символізувало очищення. Дітвора в свою чергу, стрибали через кропиву, тож коли хтось з малечі падав, то найгірше, що могло статися, то попечені кропивою ноги. Пізніше церква намагалася викорінити язичницькі обряди, проте вони живуть і донині.
Але сьогодні в Україні війна. Щоб зберегти традиції українського народу зразковий фольклорний ансамбль "Намисто", керівник заслужений працівник культури України Тетяна Васечко, 7 липня відтворив фрагмент обряду свята Івана Купала в парковій зоні біля будинку культури с. Городок.
Долучилися до магії свята і в Білокриницькій сільській раді, де працівники культосвітніх установ з дітьми та молоддю проводили купальські обряди: плели вінки, заплітали волосся, водили хороводи та ворожили.