У громадах Рівненського району реалізовуватимуть екопроєкти у межах Програми транскордонного співробітництва Interreg NEXT Польща-Україна 2021-2027
опубліковано 22 квітня 2024 року о 12:20

У громадах Рівненського району реалізовуватимуть екопроєкти  у межах Програми транскордонного співробітництва Interreg NEXT Польща-Україна 2021-2027.
Ці проєкти будуть реалізовані в Гощанській, Зорянській, Городоцькій та Рівненській громадах.
Боротьба з пожежами та підтопленнями, охорона заповідників та покращення якості води. Такі 7 проєктів втілюватимуть на Рівненщині у межах Програми транскордонного співробітництва Interreg NEXT Польща-Україна 2021-2027.
Нагадаємо, моніторинговий Комітет Програми відібрав проєкти від Рівненської області у межах пріоритету ДОВКІЛЛЯ .  Це дозволить залучити в наш регіон додатково 5,2 млн європейських коштів. Бюджет кожного проєкту складається з двох частин – грантової частини і власного внеску. 
«Ці проєкти будуть реалізовані в Гощанській, Миляцькій, Вирівській, Зорянській, Клесівській, Привільненській, Городоцькій та Рівненській громадах. При цьому партнерами зі сторони Польщі будуть громади з Підляського, Люблінського та Мазовецького воєводств. Впровадження ще двох ініціатив принесуть користь загалом для області, - розповіла начальниця Управління міжнародного співробітництва та європейської інтеграції РОДА Ольга Ютовець. - Усі проєкти розраховані на 2 роки. За умовою програми кожен партнер отримає 90% коштів від суми, решту суми – мають профінансувати громади».
Ці ініціативи будуть реалізовані за трьома тематичними напрямками.
Проєкти, спрямовані на запобігання стихійних лих і катастроф: 
1. «Спільна співпраця у боротьбі з пожежами та стихійними лихами у Грубешівському районі та Рівненській області». Сума європейських коштів, яку отримають громади – 672,5 тис. євро.  Основна частина витрат буде спрямована на придбання спецтехніки та обладнання для укомплектування добровільних пожежних команд 4-х тергромад. Це Гощанська, Миляцька, Вирівська та Зорянська ТГ. У межах проєкту добровольці також вивчатимуть досвід своїх польських колег.
2. «ВОГНЕ- ТА ВОДОНЕПРОНИКНІ. Співпраця служб цивільного захисту Любліна та Рівного». Сума європейських коштів, яку отримає Рівненська громада – 252,9 тис. євро. Передбачається посилення співпраці між службами цивільного захисту обох міст, а також заходів для підвищення рівня систем протипожежного та протипаводкового захисту.
3. «Пожежники-волонтери на варті довкілля. Транскордонні дії для запобігання наслідків зміни клімату». Сума європейських коштів – 512,1 тис. євро. Виконавцями проєкту є ГО «Асоціація добровільних пожежних команд України» у партнерстві з єврорегіоном «Буг». За проєктні гроші буде придбано обладнання, одяг для усіх добровільних пожежних команд Рівненщини. Усі підрозділи пройдуть спецнавчання у Польщі. 
Проєкти, спрямовані на підвищення якості води та покращення управління водними ресурсами: 
4. «Розвиток каналізаційної інфраструктури та покращення управління стічними водами у Рівному та Любліні». Сума європейських коштів, яку отримає Рівненська ТГ – 1,2 млн євро. Основна ідея проєкту полягає у вирішенні критичної проблеми для обласного центру – заміна каналізаційних колекторів у межах вулиць Чорновола та раойну Басового Кута. 
5. «Транскордонні екологічні рішення в гмінах Папротня та Клесів». Сума європейських коштів, яку отримають громади 1,3 млн євро. Ініціатива дозволить повністю замінити водоочисні та каналізаційні споруди та запровадити автоматизований облік спожитої води в Клесівській ТГ.  Також громада вивчатиме європейський досвід з питань управління водними ресурсами, аби  надалі впроваджувати кращі практики на своїй території. 
Проєкти, спрямовані на збереження біорізноманіття та зеленої інфраструктури: 
6. «Створення системи моніторингу для збереження біорізноманіття на природоохоронних транскордонних територіях». Проєкт буде реалізовано Нобельским національним природним парком та польським Нарвянським національним парком. Сума грантових коштів, яку отримає українська сторона – 1,1 млн євро.  Проєкт передбачає створення моніторингового Центру з лабораторією для досліджень біорізноманіття у межах Нобельського парку. Також партнери спрямують зусилля на моніторинг біорізноманіття та напрацювання спільних екопрограм.
7. «Розвиток зеленої інфраструктури на транскордонній території гміни Сєдльце, Городоцької та Привільненської громад». Сума європейських коштів, яку отримають громади – 131,5 тис. євро. Гроші спрямують на облаштування екологічних парків-місць для покращення ментального здоров’я людей, які постраждали від війни, зокрема, дітей та молоді.
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux