Головні тези зі звернення Президента України Володимира Зеленського:
Уряд розробляє програму допомоги українцям, які були вимушені залишити свої домівки через бойові дії. Кабінету Міністрів доручено розробити комплексну програму підтримки таких людей. Вже є контури програми.
Перший компонент – фінансовий. Державна підтримка для усіх переміщених осіб. Державна підтримка робочих місць для таких людей – там, де вони тимчасово перебувають.
Другий компонент – житловий. Уряд готує конкретні пропозиції по наданню житла для вимушених переселенців. А також організовує відбудову зруйнованого житла по завершенню війни.
Третій компонент – це підтримка родин, які розмістили у себе людей з територій бойових дій або тимчасової окупації. Як мінімум, вони отримають відшкодування витрат на комунальні послуги, повʼязані з перебуванням переселенців.
Створено координаційний штаб, який регулюватиме усі питання, повʼязані з доставкою гуманітарної допомоги в Україну. Під головуванням керівника Офісу президента Андрія Єрмака пройшла нарада з українськими послами для активізації постачання гуманітарних вантажів в Україну.
Сьогодні в Україні працювали сім гуманітарних коридорів. Шість у Сумській області, один на Донеччині. З блокадного Маріуполя вдалося вивезти більше 9 тисяч людей. Загалом за час роботи гуманітарних коридорів вже врятовано більше 180 тисяч людей.
Окупанти продовжують блокувати постачання гуманітарних вантажів по більшості напрямків в оточені міста. Це абсолютно свідома тактика. Вони мають чіткий наказ зробити все, щоб гуманітарна катастрофа в українських містах перетворилась на "аргумент" для українців співпрацювати з окупантами.
«Я хочу, щоб мене зараз почули в Москві. Настав час зустрічатись. Час говорити. Настав час відновлювати територіальну цілісність і справедливість для України. Інакше втрати Росії будуть такими, що вам не вистачить і кількох поколінь, щоб піднятись» - зазначив Президент України Володимир Зеленський.