Про безпекову ситуацію на Рівненщині розповідають начальник Рівненської обласної військової адміністрації Віталій Коваль та начальник Головного управління Національної поліції в Рівненській області Олексій Камишанський.
- На Рівненщині ніч минула без сирен, державний кордон на межі із Білоруссю під контролем українських прикордонників. Ситуація в області стабільна. І продукти, і ліки є. Комунальні служби і транспорт працюють. Пенсії та соціальні допомоги виплачуються.
- У цілому ситуація в області спокійна та контрольована. Виключенням став вчорашній випадок, коли рівнянин застрелив двох чоловіків, які йому здалися підозрілими. Він вже перебуває в слідчому ізоляторі. З цього приводу є звернення до рівнян не приймати будь-яких рішень самостійно, а тим більше з застосуванням зброї. У підозрілій ситуації варто телефонувати на спецлінію 102. Цілодобово поліцейські стежать за громадським порядком на вулицях міст. Перевіряються громадяни, які викликають підозру щодо імовірної причетності їх до роботи диверсійних груп. Так, зокрема, за минулу добу у Рівному було виявлено 8 підозрілих осіб, яких доставили до районного управління поліції. З них 6 після ретельної перевірки відпустили, а 2 передали до Управління СБУ в Рівненській області. Також відсьогодні патрулювати вулиці міста вийшли ветерани органів внутрішніх справ. Їм видали зброю, провели інструктаж, щоб підсилити роботу правоохоронців.
- Під час воєнного стану категорично забороняється використовувати дрони без попереднього погодження із правоохоронними органами та Збройними силами України. Адже такі безпілотники будуть визнані як ворожі та негайно знищені, а причетні особи розглядатимуться як диверсанти.
- Відсьогодні світломаскування більше не потрібне. Військові відпрацювали усі маневри, які були необхідні. Тому наразі доцільності вимикати світло на вулицях та у помешканнях в комендантську годину немає.
- Продовжується робота з гуманітарними вантажами. Останнім часом область має значні результати, адже за тиждень налагодилася робота з управлінням логістичного потоку. Так, на сьогодні створено спеціальні онлайн-таблиці, в яких збирають інформацію про всі гуманітарні вантажі. Таким чином систематизували і автоматизували роботу. Наприклад, з вантажу, який тільки їде з Польщі, уже відомо, що перенаправляти в інші області.
- Зараз освітлення на дорогах - це безпека для гуманітарних вантажів. Координаційний штаб Рівненської обласної військової адміністрації в цілодобовому режимі продовжує роботу з прийому, відсортовування, актуалізації вантажу для областей, які найбільше потерпають від агресора. Тому світло - це необхідність, яка перевищує попередній ризик. Крім того, освітлені вулиці полегшують патрулювання вулиць. Виявлення підозрілих осіб. Зокрема тих хто малює мітки. Після консультацій із військовими було прийнято рішення скасувати режим світломаскування в межах Рівненської області.
- Також розширено можливості колцентру в обласній військовій адміністрації. Всі питання обробляються, щоб якомога швидше надати допомогу. Окремі лінії працюють для переселенців, а також психологічної, юридичної та іншої підтримки.
- У мобільному додатку «Повітряна тривога» з’явилися нові можливості. Відтепер сигнал можна буде почути по конкретних районах області. Наприклад, якщо повітряна тривога стосуватиметься лише Рівненського району, то в інших він не лунатиме. Щоб мобільний додаток «Повітряна тривога» працював коректно, його потрібно оновити.