Всесвітній день психічного здоров’я (World Mental Health Day) або День ментального здоров’я у світі та в Україні відзначається щороку 10 жовтня. Свято покликане звернути увагу на проблеми, пов’язані з психічним станом людини, та для підтримки людей з подібними захворюваннями. Основна мета цього святкування – скоротити поширеність захворювань, пов’язаних з психічними розладами. Окрім того, Всесвітній день ментального здоров’я спрямований на підтримку людей, які не страждають на серйозні відхилення з боку психіки, проте переживають скрутні часи та потребують сили волі й характеру, які б допомогли їм впоратися з будь-якими життєвими труднощами.
З цією метою в Рівненській філії Рівненського обласного центру зайнятості був проведений тренінг «Базовий курс самодопомоги та первинної підтримки у кризових ситуаціях». Метою тренінгу було ознайомлення безробітних громадян з базовим курсом самодопомоги у кризових ситуаціях та Всеукраїнською програмою ментального здоров’я «Ти як?».
На тренінгу присутні отримали інформацію, що таке стрес, як стрес впливає на організм, які симптоми можуть виникнути після травматичної події, отримали інструкції надання першої психологічної допомоги, дізналися про шляхи подолання стресових подій, ознайомилися з базовим протоколом саморегуляції – це 4 стихії: повітря, вода, земля, вогонь, навчилися, як правильно виконувати дихальні вправи для зняття стресу.
Для того, щоб сформувати в українців звичку піклуватися про своє ментальне здоров’я, щоб знайти в собі приховане джерело сили в складні часи з ініціативи першої леді Олени Зеленської була створена Всеукраїнська програма ментального здоров’я «Ти як?», яка має на меті створити власну українську модель системи охорони психічного здоров’я та психічної підтримки, та збере найкращі світові й вітчизняні практики. Піклування про ментальне здоров’я має стати звичною відповідальністю кожного. Хотілося б, щоб українці звернули увагу на свій емоційний стан і взяли відповідальність за нього. А «Ти як?» допоможе знаходити в собі сили щодня піклуватися про себе, опановувати стрес, тривогу, гнів.