Свято Героїв встановлене на честь українських вояків – борців за волю, за незалежність України, передусім лицарів Київської Русі, козаків Гетьманської Доби, гайдамаків, опришків, Січових стрільців, вояків Армії УНР, ОУН, УПА, а також Героїв Небесної Сотні та сучасної російсько-української війни. Це день пам'яті всіх українців, які присвятили своє життя боротьбі за Україну, є символом незборимості української нації.
…У 1941 році Другий Великий Збір Організації Українських Націоналістів постановив щороку 23 травня святкувати День Героїв. Свято було приурочене до сумного дня 23 травня 1938 року, коли в Роттердамі було вбито Євгена Коновальця. Також було обумовлено, що саме в травні пішли з життя «кращі сини України XX століття»: Микола Міхновський, Симон Петлюра, Євген Коновалець. До здобуття Україною незалежності свято відзначалося підпільно, а з проголошенням незалежності України почало набувати розголосу.
Після початку новітньої російської агресії Герої та Героїні України на різних фронтах і напрямках щоденно самовіддано захищають Україну та український народ від рашистського нашестя.
В цей день вшановуємо пам'ять всіх загиблих захисників України, які кожним днем своєї героїчної боротьби на гарячих фронтах війни наближали і наближають нашу Перемогу.
Жити в мирі – це найвища цінність,
здобути Перемогу – справа честі!
(у публікації використано матеріали з Вікіпедії)