21 травня в Україні є скорботною датою в зв’язку з Днем пам’яті жертв політичних репресій – це День пам’яті і скорботи про жертви, які загинули або постраждали в Україні внаслідок політичних репресій комуністичного режиму.
Належне вшанування пам’яті жертв політичних репресій здійснюється щорічно в третю неділю травня з метою привернення уваги суспільства до трагічних подій в історії України, викликаних насильницьким впровадженням комуністичної ідеології, відродження та збереження національної пам’яті, утвердження нетерпимості до будь-яких проявів насильства проти людяності.
Сьогодні ми зобов’язані знати та поширювати об’єктивну інформацію про злочинну сутність нинішнього тоталітарного кремлівського режиму, пов’язуючи аналогічність його дій і методів із політикою правлячої верхівки колишнього радянського союзу на території України впродовж 1917–1991 років. Путінська росія наслідує ганебні методи, вчиняючи геноцид Українського народу у ХХІ столітті на українських землях.
Цього дня ми привертаємо увагу до безчинств комуністичної ідеології, яка досі не вивітрилася з голів нащадків одвічних ворогів України – російських окупантів, що, не засвоївши уроків 1932–1933, 1937 років, ставши на шлях Голодомору, репресій, «розстріляного Відродження», Биківні, Сандармоху, Соловків, ГУЛАГу, жорстоко пройшлися «косою смерті» по Україні, нашими мужніми і затишними містами: Бучею, Гостомелем, Ірпенем, Маріуполем, Харковом, Волновахою, Миколаєвом, Черніговом, Охтиркою.
Катування, гвалтування, вбивства і мученицька смерть, мародерства, приниження, вивезення сотень тисяч українців до країни «колючого дроту» – далеко не повний перелік російських злодійств-геноциду Українського народу.
Цілеспрямоване знищення громадян України та їх переслідування за національною ознакою на окупованих територіях, як і заборона мови, культури, освіти, знищення шкіл і бібліотек, спалення церков, житлових масивів і лікарень, вивезення сільськогосподарської техніки, продуктів харчування – складові геноциду.
Пам’ятаймо трагічні сторінки історії.
Дбаймо про вшанування пам’яті кожного, хто став жертвою комунізму-рашизму.
Ми складаємо данину пошани учасникам національного спротиву задля національної пам’яті Українського народу та сприяння його єднанню в питаннях захисту своєї держави.
Зробімо все від нас можливе для покарання зла і його знищення.
Голова Рівненської районної державної адміністрації – начальник Рівненської районної військової адміністрації Олександр Коваль