Всесвітній день вишиванки – міжнародне свято, ідеєю якого є збереження споконвічних народних традицій створення, носіння етнічного вишитого українського одягу. У вишивках майстринь закодовано багато символів оберегів, сили, добробуту, краси.
Щорічно, в третій четвер травня, люди в Україні, прихильники України за її кордонами, українська діаспора в світі, одягнувши вишиванку, долучаються до Українства – йдеться про духовну свідомість, культурну освіченість, відображення особливої національної традиції народу, про вираження громадянської позиції.
Кожен регіон багатоманітної України має свою техніку вишивання, деталі, тематику орнаменту й традиційні кольори вишиванки; загалом в Україні є близько сотні різних вишивальних технік, серед найвідоміших – хрестик, гладь, низь, мереження, бігунець, плетіння. Експерти вважають, що український народ в орнаменті вишиванок намагається закодувати щастя, долю, життя та волю.
Вишиванка вважається оберегом від усього лихого, що може статися в людському житті. Вона є символом краси й міцного здоров’я, а також – щасливої долі. В Україні вишиванка символізує і родинну пам’ять, вірність, любов у сім’ї.
У цей День сильні, вільні і вірні Україні Люди, попри всі сьогоднішні надскладні й страшні виклики, вдягнули вишиванки, прийшли в них на роботу, на навчання, зараз вишиванка – не просто елемент одягу, вишиванка своїм символізмом сприяє єдності й культурному відродженню всього багатонаціонального Українського народу, вона об’єднала людей у громадянській позиції Українців.
Кожна вишиванка – це символ незламності та відродження України!
(в публікації використано матеріали з Вікіпедії, інших інтернетресурсів)
З повагою до вас, дорогі земляки-Українці, голова Рівненської райдержадміністрації – начальник Рівненської районної військової адміністрації Олександр Коваль