Рівень радіації у Рівненському районі станом на 11 квітня
опубліковано 11 квітня 2022 року о 09:48

Станом на 11 квітня 2022 року експлуатація основного та допоміжного обладнання на Хмельницькій АЕС відповідає режиму роботи енергоблоків та проводиться згідно з вимогами регламентів та експлуатаційної документації.

Порушень умов безпечної експлуатації енергоблоків немає. Радіаційний, протипожежний та екологічний стан на ВП ХАЕС та у зоні спостереження не змінювався та перебуває у межах норми.

Основне обладнання реакторних відділень енергоблоків, приміщення, будівлі, периметри захищених зон та прилеглих територій, а також особливо важливі об’єкти ВП ХАЕС знаходяться під посиленою охороною.

11 квітня 2022 року радіаційний фон на промисловому майданчику Хмельницької атомної електростанції та у Зоні спостереження не перевищує допустимих норм. Показники знаходяться на рівні, який відповідає нормальній експлуатації енергоблоків та не перевищують природних фонових значень*.

Значення гамма-фону у зоні спостереження Хмельницької АЕС станом на 08:00:

Плужне - 0.12 мкЗв/год

Білотин - 0.13 мкЗв/год

Дертка - 0.10 мкЗв/год

Славута - 0.09 мкЗв/год

Комарівка - 0.11 мкЗв/год

Рибгосп - 0.12 мкЗв/год

Полянь –0 (технічне обслуговування)

ЦПК - 0.10 мкЗв/год

Кривин - 0.13 мкЗв/год

Нетішин - 0.11 мкЗв/год

Острог - 0.11 мкЗв/год

Природний радіаційний фон може змінюватися у різних регіонах Землі**. Контрольний рівень радіаційного фону в Україні (потужність експозиційної дози) становить 25 мкР/год. Середнє значення потужності експозиційної дози в Хмельницькій області 11,5 мкР/год, у Рівненській - 12 – 12,5 мкР/год.

 ** Безпечним вважається рівень радіації до величини  приблизно 0.5 мікрозіверт на годину (до 50 мікрорентген на годину). -  0.2 мікрозіверт на годину (відповідає значенням до 20 мікрорентген на годину) – це найбільш безпечний рівень зовнішнього опромінення тіла людини, коли радіаційний фон у нормі. Верхня межа допустимої потужності дози – приблизно 0.5 мкЗв/год (50 мкР/год).

За даними Рівненського обласного центру з гідрометеорології  радіаційний фон  на території  Рівненської області станом на 09.00 11 квітня 2022 року знаходиться в межах норми і становить: м.Рівне - 14.4 мкР/год; м.Сарни - 11 мкР/год; м.Дубно -11 мкР/год.( контрольні цифри 25 мкР/год). 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux