Що потрібно знати про спадкову трансмісію?
опубліковано 26 жовтня 2021 року о 18:45

Прийняття спадщини за допомогою спадкової трансмісії

Як діяти коли помирає єдиний спадкоємець не встигши прийняти спадщину? Чинне законодавство розкриває поняття спадкової трансмісії у Цивільному кодексі. Відповідно до Цивільного кодексу це перехід частини спадщини, що належить померлому спадкоємцеві, до його спадкоємців. Спадкова трансмісія- це такий різновид спадкових взаємин, коли після смерті людини, яка повинна була прийняти спадок, але не встигла цього зробити через свою смерть в такому випадку все майно мають право успадкувати спадкоємці померлої людини.  Особи, які мають право на обов'язкову частку у спадщині, не можуть успадковувати майно в порядку спадкової трансмісії. Спадкова трансмісія на обов'язкову долю не розповсюджується. У першу чергу це стосується дітей і непрацездатних батьків, які в будь-якому випадку отримують свою частину спадщини. Прийняти спадщину можна двома способами: активним і пасивним шляхом. Активний - це подача нотаріусу за місцем відкриття заповіту заяви про вступ в спадщину протягом 6-ти місяців з дня смерті спадкодавця. Пасивний - це автоматичний вступ в спадщину за наявності певних факторів. Тобто, немає необхідності писати заяву нотаріусу про вступ у спадок. Наприклад, особи, які постійно проживали зі спадкодавцем на момент його смерті, малолітні, неповнолітні, недієздатні, а також особи, цивільна дієздатність яких обмежена - мають право прийняти спадщину пасивним шляхом. Дуже важливо пам’ятати, що при переході права на прийняття спадщини не забувати про максимальні терміни, які встановлені законом для подачі заяви нотаріусу. Тому що у випадку пропущення термінів вважається, що спадок не прийнято, тобто людина своєю бездіяльністю фактично сама відмовилася від спадщини. Також необхідно розуміти, що термін для прийняття спадщини в рамках спадкової трансмісії такий самий як і в разі звичайного прийняття спадщини та становить шість місяців з дня смерті спадкодавця. 

Додатково повідомляємо, що при виникненні додаткових запитань та необхідності більш детальних роз’яснень законодавства, а також отримання фахової вторинної правової допомоги, Ви маєте можливість зателефонувати за номерами телефонів: (03656) 8-40-05, 098-905-58-11, з понеділка по п’ятницю з 9.00 год. до 18.00 год., або надіславши звернення на електронну адресу: rivnenske@legalaid.rv.ua

Адреса для листування: м.Рівне, вул.Соборна, 195. Також повідомляємо, що Ви маєте можливість отримати правову консультацію, звернувшись до Єдиного контакт-центру системи безоплатної правової допомоги за безкоштовним телефоном 0 800 213 103, або інформаційно-довідкової системи консультацій за посиланням: https://wiki.legalaid.gov.ua.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux