Народити у 2022-му. Скільки коштуватимуть пологи для жительок Рівненщини?
опубліковано 03 лютого 2022 року о 16:16

З нового року Національна служба здоров'я України суттєво збільшила тариф для медзакладів на пологи. Скільки грошей та на які види послуг виділяє держава? Що робити, якщо у пологовому будинку довелося платити?

Відповідаємо.

"Народження здорових дітей - це пріоритет не лише МОЗу, а загалом держави. Тому охорона материнства і дитинства є і буде пріоритетом Програми медичних гарантій. Тому медична допомога при пологах є повністю безоплатною для пацієнток незалежно від того, як вони народжують — природним шляхом чи за допомогою кесаревого розтину", - прокоментувала заступниця директора департаменту цивільного захисту і охорони здоров’я населення РОДА Олена Гандзюк.

Єдина умова: пологи мають проходити з черговою акушерською бригадою. Якщо пацієнтка бажає народжувати з конкретним лікарем і його зміна не випадає на день пологів, то такий вибір лікаря перебуває поза межами Програми медгарантій. У цьому випадку це платна послуга, але розрахунок за неї може бути лише офіційний із виданням чека.

НСЗУ платить медичним закладам, які уклали договори на медичну допомогу при пологах, за підвищеними тарифами. У 2022 році тарифи зросли з 10 до 15 тисяч гривень. 

За цю суму пацієнткам забезпечують:

- умови для проведення партнерських пологів (із дотриманням карантинних вимог під час епідемії);

- медичну допомогу при фізіологічних або ускладнених пологах та кесаревому розтині; 

- епідуральну анестезію та знеболення під час інших процедур;

- моніторинг стану породіллі та новонародженого;

- всі необхідні обстеження та консультації;

- вакцинацію дитини, ліки з Нацпереліку і харчування;

- ліки та медвироби з Нацпереліку та закуплені за рахунок різних програм центрального і місцевого бюджетів. 


Весь обсяг послуг можна дізнатися за цим посиланням: https://bit.ly/3KHvHdd (пункт 8 “Медична допомога при пологах”, файл “Специфікація”).


А для закладів, які відповідатимуть додатковим вимогам — виконуватимуть низку важливих лабораторних досліджень, тариф за послугу становитиме 20 тис. грн. 


Крім того, вимоги до медичних закладів посилилися. Так, НСЗУ укладає договори лише з тими установами, які в 2021 році провели мінімум 150 пологів. Медичний персонал, який проводить пологи часто, не втрачає навички, має необхідний рівень кваліфікації і здатний забезпечити безпеку породіллі та дитини. Тому така вимога впроваджена в інтересах пацієнтів.


Якщо медичний заклад, який має договір з НСЗУ на надання допомоги при пологах, вимагає з пацієнтки гроші — це порушення умов договору. У такій ситуації слід звернутися по роз’яснення до керівника лікарні. Якщо це не спрацювало — до власника медзакладу, тобто місцевої влади, і в місцевий департамент охорони здоров’я. Якщо не вдалося вирішити проблему на місці, то можна подати скаргу через електронну форму на сайті НСЗУ, тут пояснюється, як це зробити: https://bit.ly/3Dxgmar.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux