Безоплатна правова допомога ветеранам війни
опубліковано 01 вересня 2023 року о 12:52

Пан Олександр у лютому 2015 року добровольцем пішов захищати територіальну цілісність України. У жовтні цього ж року отримав важке поранення на Світлодарській дузі, як результат – інвалідність другої групи. У 2018 році отримав статус ветерана війни, а відповідно і певні соціальні гарантії та пільги.

Згодом він дізнався від побратимів про можливість перерахунку своєї пенсії, однак не зрозумів саму процедуру перерахунку. За роз’ясненнями чоловік звернувся до органів Пенсійного фонду України, але відповіді не отримав. Отож, вирішив звернутися до бюро правової допомоги.

Фахівчиня бюро ознайомилася з документами та підготувала від імені клієнта заяву до обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки про виготовлення нової довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії. Отримавши її, юристка склала заяву до Головного управління Пенсійного фонду України у відповідній області про перерахунок пенсії. Проте, ветеран отримав відмову, а не належний розмір пенсії. Узгодивши правову позицію з клієнтом, юристка підготувала та подала до суду позовну заяву про визнання бездіяльності ГУПФУ в області протиправною та зобов`язання вчинити певні дії.

Погоджуючись з доказовою базою юристки, суд повністю задовольнив позовні вимоги позивача Клієнт отримав пенсію розміром понад 12000 гривень та залишився дуже задоволений.

Але через деякий час клієнт знову був змушений звернувся до бюро правової допомоги за консультацією, оскільки після перевірки розміру пенсії в Особистому кабінеті на веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України, виявив, що доплата, відповідно до Постанови КМУ №713 «Про додатковий соціальної захист окремих категорій громадян» – відсутня.

Отож, юристка склала заяву до Головного управління Пенсійного фонду України у відповідній області щодо встановлення доплати до пенсії відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України №713 «Про додатковий соціальної захист окремих категорій громадян».

У відповіді від пенсійного фонду зазначалося, що на виконання рішення суду на підставі довідки проведено перерахунок пенсії з 01.04.2019. Оскільки основний розмір пенсії, згідно із зазначеним перерахунком, збільшився більше як на 2000 гривень, право на доплату відповідно до постанови №713 у клієнта відсутнє.

Не погоджуючись з аргументами пенсійного фонду, юристка підготувала та подала позовну заяву про визнання дій протиправними та зобов’язання вчинити певні дії до відповідного суду.

І знову разом з клієнтом отримали позитивне рішення, яким зобов`язали Головне управління Пенсійного фонду України у відповідній області нарахувати та виплатити клієнту з 01 липня 2021 року щомісячну доплату до пенсії у сумі 2000 грн відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №713 від 14 липня 2021 року “Про додатковий соціальний захист окремих категорій громадян”.

Отож, завдяки наполегливості юристки бюро правової допомоги, яка провела ветерана війни довгим шляхом листування з державними органами та судових розглядів, поновлено право клієнта на належний розмір пенсії

Ці справи можна переглянути у Єдиному державному реєстрі судових рішень
580/4175/22 та 580/3127/23

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux